Hip Hop

novy web
Nová adresa - hiphopmolotow.blogspot.com

Archiv starších textů

Vstoupil jsi do archivu. Starší texty si můžeš vypsat podle kategorie, autora nebo měsíce napsání.

Kategorie: Vše Alba Filmy Ostatní Rozhovory Videoklipy

Autoři: štětka Kaktus Alžběta Bezbožná

Archiv měsíce: říjen 2010 (14 textů)

AfaRastaFa - One Musica - křest

http://bandzone.cz/mcrastaffari

Doraž 30.října do Jihlavy !!! Křest CD AfaRastaFa – One Musica se blíží.. Vystoupí!! : AfaRastaFa & Bk backed by Riddimshot De Fuck To Jahovia sound system & MC Ras JahDone Akce bude probíhat v Dělnickém Domě v Jihlavě! Bude to velkolepá párty všichni doražte. Vstup : 130 Kč.

krest

Palestina a Izrael: Hudba ve stínu konfliktu

Článek z reportu REPORTU 10/10
Na bývalém britském mandatorním území známém jako Palestina před více než 60 lety násilně vznikl stát Izrael. Původní obyvatelé byli částečně zmasakrováni, částečně vyhnáni a částečně začleněni do tohoto nového státu. Přestože je řešení konfliktu stále v nedohlednu, Palestinci i Izraelci muzicírují o sto šest. Pojďme si poslechnout obě strany.
text Tomáš Nawar

La Vida Cuesta Libertades - Slovo Protiv! (2010)

Anarcho rap z Ruska, hip -hop, hardcore

lavida

0 Intro
1 Nakipelo!
2 Slovo protiv (remastered)
3 Net
4 Naši Serdca
5 Im Zdes’ Mesta Net
6 Nenavist’
7 Religija
8 Vaši Deti Budu Kak My
9 Proŝaj, Kapitalizm!
10 Anarhoreggej (Outro)

 http://depositfiles.com/…es/qrx12g1u7?…

Kanada: Političtí hip-hopeři uvězněni

Hip-hopové duo Test their logic čelí státní represi. Angažovaní rappeři vydali před červnovým zasedáním G9 v Torontu videoklip, který, pod heslem „každý z nás má důvod zrušit jejich meeting“, vyzýval k zapojení do protestů proti globálnímu kapitalismu. Nyní čelí obviněním ze „spiknutí za účelem spáchání trestného činu“ a jsou uvězněni s kaucí dosahující 20 000 dolarů. Jsou tak mezi stovkou aktivistů, na které padla po protestech proti G8/G20 podobná vykonstruovaná obvinění. Je zřejmé, že v jejich případě se jedná o trest za propagování protestů videoklipem, který na youtube.com vidělo zhruba 50 000 lidí.

Těsně před svým zatčením stihli Test their logic dokončit několik tracků, které teď vydává kolektiv Crimethinc na svém webu. Album je sice volně ke stažení, ale Crimethinc vyzývá k finanční podpoře vězněných. (Podrobnosti na stránkách Crimethinc)

Zdroj: http://www.antifa.cz/…eri-uvezneni

 

Lipo - Pozdravy z Liberce

Lipo z BPM se striktně politickým trackem

V polovině října roku 2010, v pátek 15. a v sobotu 16., se uskuteční volby do městského zastupitelstva. Lipo v tomto čase symbolicky vypouští svůj nový track, který kriticky komentuje politickou a společenskou situaci v jeho rodném Liberci. Po delší době tak můžeme slyšet Lipa za mikrofonem, a to hned v angažované pozici.

Lipo dodává, že track, jenž nese ironický název Pozdravy z Liberce, „lze také vnímat jako reakci na schematicky agitační songy některých českých a slovenských rapperů, které podporovali nebo dokonce vyzývali k volbě pravice, před volbami do parlamentu.

Liberec, kde je doma po dlouhá léta pravicová politika ODS, je jasnou ukázkou toho, že ne vždy údajná svoboda trhu deklarovaná pravicí, je vítězstvím pro občany. Protlačování soukromých podnikatelských zájmů a totální upozadění zájmů veřejných má za následek nekoncepční zástavu města, vedoucí k tragickému pohledu na jeho centrum, neprůhlednou pozemkovou politiku, která má viditelné výsledky v podobě „prázdných kráterů v zemi" a lidi ochočené jako stádo, procházející paláce konzumu. Má za následek lidi, kteří ztrácí kritické myšlení, bojí se každé možné alternativy, a proto raději mlčí.

Jakýkoliv kritický hlas opozice je pak systematicky devalvován jako nekompetentní. V tracku jsou jednotlivé kauzy a problémy zmíněny, Liberečák tedy budě vědět. Je však možné, že některé kauzy se skrze média dostali i k lidem z jiných koutů země…"

Liberecká ODS však vidí své působení na radnici v jiném světle. Její předvolební spot sleduj zde: http://www.youtube.com/redirect?…

Ještě dodáme, že produkci tracku si vzali na starosti parťáci z BPM Paulie s Kennym, aranžemi pak vypomohl Bohy.

Pokračuj: nejsou další listy. Nahoru na archiv

novy web
Nová adresa - hiphopmolotow.blogspot.com